Z cyklu: pielęgnacja skóry (cz.3)

by Agata

 

Czyli kolejny krok w naszej pielęgnacji skóry.
 
Krem stanowi barierę pomiędzy naszą skórą, a otoczeniem. W prawdzie każda skóra wytwarza swoją naturalną warstwę ochronną, niestety czasami jest ona niewystarczająca, a do tego w trakcie mycia, jest ona usuwana.
Nasza skóra każdego dnia jest narażona na negatywne działanie promieni słonecznych, dlatego też kremy na dzień powinny w swoim składzie zawierać filtry UV, dzięki temu ochronią naszą skórę przed zniszczeniem przez słońce, oraz opóźnią procesy starzenia.
  
Oczywiście krem dobieramy również do rodzaju skóry i jej wieku. W szczególności należy pamiętać o tym drugim. Młoda skóra potrzebuje zupełnie innych składników niż skóra dojrzała, a stosując kremy nieodpowiednie do wieku skóry, zamiast jej pomóc możemy tylko zaszkodzić.

 

Dobry krem na dzień powinien zawierać w swoim składzie, składniki odżywcze, nawilżające oraz filtr UV . Nie powinien zostawiać  tłustej warstwy, gdyż utrudni ona wykonanie makijażu.

 

Dla skóry dojrzałej cennymi składnikami w kremach będą przede wszystkim: retinol, kwasy AHA, fitohormony, oraz ceramidy.

 

Kremy wmasowujemy okrężnymi ruchami i czekamy kilka minut aż się wchłoną, dopiero wtedy możemy zabrać się za wykonanie makijażu.
 

 

No i oczywiście pamiętajmy, że innych kremów należy używać latem a innych zimą, a także warto stosować inny krem na dzień, a inny na noc.
 

 

Ja aktualnie używam nawilżającego kremu na dzień z serii Active Hydrating Olay, a  jakie są wasze ulubione kremy?
 

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności