Taca decoupage na drobiazgi

Pomysł na białą tacę kiełkował mi w głowie od jakiegoś czasu. Pomyślicie pewnie, że jestem szurnięta, zbierając już dodatki do mieszkania, którego jeszcze nawet nie skończyli budować.

No, ale tak…taca docelowo ma stać na toaletce w naszej pięknej lawendowej sypialni. I nie jest to dla mnie żaden problem, że do mieszkania jeszcze nie weszliśmy, lawendowej farby nie kupiliśmy, a o toaletce przez pierwsze miesiące będę mogła sobie tylko pomarzyć. To wszystko nieważne! Taca już jest i sobie spokojnie czeka na dzień przeprowadzki.

Taca będzie idealnym miejscem na świeczkę i drobne kosmetyki. 

Jeśli zniechęca Was decoupage, bo jest drogi, to jest to kiepska wymówka. Jasne, specjalne kleje, lakiery i farbki tanie nie są. Ale…tak szczerze mówiąc, są one zupełnie zbędne. Zaczynałam od zwykłych, ogólnodostępnych produktów, potem zakupiłam zestaw do decoupage i….ostatecznie wróciłam do tych pierwszych. Różnicy w działaniu nie widziałam, więc po co wydawać niepotrzebnie pieniądze?

Potrzebne nam będą:

Drewniana taca

Drewniane przedmioty kupicie w
sklepach internetowych, na allegro, w empiku, sklepach plastycznych, czy
większych pasmanteriach. Ja swoją dorwałam właśnie w pasmanterii. Taca kosztowała 21 zł. Rozważam również zakup większej wersji i skrzyneczki z serduszkiem do kompletu.

Farba

Tu akurat sięgam po to, co mam akurat w domu. Do malowania drewna wykorzystywałam m.in. plakatówki i farbę do sufitu. Spokojnie dały radę. Niezbędny będzie też pędzel lub wałek.

Serwetki

Serwetki to wydatek około 5 zł za opakowanie. Możecie kupować je również
na sztuki, ale wychodzą wtedy dużo drożej (nawet 1,5 zł za sztukę).

 Klej

Do klejenia polecam klej Magic, z tego co kojarzę kosztuje jakieś 3 zł. Jest mega wydajny i co ważne, po zaschnięciu staje się przeźroczysty. A do tego sklei praktycznie wszystko.

Lakier

Na początku swojej przygody z decoupage używałam lakier w spreju, jednak nie umiałam się posłużyć nim na tyle precyzyjnie, aby nie pozostawiał smug. Przerzuciłam się na lakier do drewna, który kupicie w każdym sklepie budowlanym. Mała puszka wystarczy Wam na naprawdę długo.

 

Informacje o tym, jak ozdabiać przedmioty techniką decoupage bez
problemu znajdziecie w necie, więc ten temat potraktuję bardzo
pobieżnie.
Tacę pomalowałam dwukrotnie białą farbą. Wybrany serwetkowy motyw wycięłam i zostawiłam tylko warstwę z nadrukiem. Wzór przyklejamy do tacy. Róbcie to ostrożnie, tak aby serwetka się nie pomarszczyła ani nie porwała. Czekamy aż wyschnie, a następnie lakierujemy.
I gotowe 🙂

 

Wnętrza serduszek pociągnęłam lawendową farbą – dokładnie tą samą, która znajdzie się na jednej ścianie w sypialni. Jak widać farby do ścian sprawdzą się również do malowania drewna 🙂

I jak Wam się podoba?

 

 

Zobacz również: