Moja jesień

by Agata

Wiecznie w biegu. Rano wybiegam z domu, jedną ręką zamykając drzwi, a drugą zapinając kurtkę. Po pracy szybki obiad i lecimy załatwiać kolejne sprawy. Panele, kafelki, umywalki, prysznice, od Castoramy, przez OBI, do Leroy Merlin.

Dla odmiany wizyty w studiach kuchennych, projektowanie, wymyślanie i  szukanie niedrogich rozwiązań.
W międzyczasie ogarniamy weselne sprawy, wybieramy muzyków, podpisujemy umowy, chodzimy na kurs przedmałżeński.

Wracam do domu wieczorem i o niczym innym nie marzę, jak o tym, by paść na łóżko i nie robić nic. Zagrzebuję się pod kołdrą i włączamy kolejny odcinek Breaking Bad. O 22.00 padam, zasypiam błyskawicznie i budzi mnie budzik – 6.45. I znów w biegu. Oj, tak wyjątkowo zabiegana ta, tegoroczna jesień!

Na szczęście w weekend mam chwilę, by zwolnić. Rano nie dzwoni budzik, a ja po śniadaniu mogę w spokoju napić się poziomkowej herbaty i zaplanować dzień.  Październikowa pogoda jest cudowna – taka jesień mogłaby być już zawsze – ciepła i złota, bez zimnego wiatru, szarości i deszczu. Szeleszczące liście, kasztany i słońce wyglądające zza drzew. Spacer w weekend to obowiązkowy punkt programu. Z psem lub bez, w lesie lub w parku. Nieważne. Pozwala na wzięcie oddechu i oderwanie się od krążących nieustannie po głowie myśli o wszystkich tych sprawach, które musimy jeszcze załatwić.

Wieczorem odpalam kominek z pachnącym woskiem, wyciągam się na kanapie z kubkiem Latte i zabieram za czytanie książki albo oglądanie filmu. Bez pośpiechu i bez wyrzutów sumienia, że powinnam zająć się czymś innym. W końcu kiedyś trzeba zwolnić i naładować akumulatory na kolejny, pełen zajęć tydzień.

Fajna ta tegoroczna jesień. Mimo, że taka zabiegana. Ale to całe planowanie, choć męczące, jest całkiem przyjemne. I już nie mogę doczekać się aż wszystko będzie gotowe, a nam nie pozostanie nic innego jak się spakować i przeprowadzić 🙂Miłej niedzieli!

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności