W moim obiektywie (12)

by Agata

W moim obiektywie, czyli kilka zdjęć z ostatnich tygodni, którymi bardzo chcę się z Wami podzielić. 

Uwielbiam ten przedświąteczny okres i cieszę się ogromnie, że w tym roku mam czas na robienie świątecznych dekoracji, pieczenie pierniczków, przystrajanie mieszkania i niespieszne chodzenie po sklepach w poszukiwaniu prezentów. 
Rok temu byłam w trakcie przeprowadzki i tak  naprawdę tej świątecznej atmosfery nie zdążyłam poczuć. Teraz nadrabiam! 

Pierniczki


To już tradycja, że co roku przed Świętami piekę korzenne ciasteczka. Korzystam z tego samego przepisu od kilku lat i pierniczki za każdym razem mi wychodzą.  Na początku są kruche, lekko twarde i chrupiące, a z czasem nabierają miękkości.

Lukrowanie

Świąteczne pierniczki muszą być oczywiście udekorowane. W tym roku zainwestowałam w lukrowe pisaki – są bardzo wygodne w użyciu, ale niestety mało wydajne. 

świąteczne dekoracje

Tak naprawdę to pierwsze Święta w naszym mieszkaniu, nic więc dziwnego, że ogromną frajdę sprawia nam jego dekorowanie. O świątecznych drobiazgach do mieszkania jeszcze Wam opowiem w osobnym wpisie 🙂

Świąteczny Gdańsk

Śmiem twierdzić, że Gdańsk najbardziej urokliwy jest właśnie zimą, przyozdobiony mnóstwem migoczących lampek. Uwielbiam spacerować w grudniowe wieczory po Długiej i Targu Węglowym, na którym trwa właśnie tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. 

Chwila dla siebie

A wieczorami zakopuję się pod kocem, zaparzam korzenną herbatę i nadrabiam książkowe i youtubowe zaległości. Bardzo lubię te zimowe chwile dla siebie!
A jak Wam mija grudzień? 🙂

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności