Film na piątek: Obdarowani

by Agata

Tym razem mam coś obyczajowego. Film całkiem świeży, bo pojawił się u nas w kinach w drugiej połowie sierpnia. Jak to często bywa, z premierami jesteśmy sporo opóźnieni, bo za granicą Obdarowanych można było obejrzeć już wiosną.

Główną bohaterką filmu jest mała Mary, nie posiada ona jednak, na co wskazywałby tytuł filmu super nadprzyrodzonych mocy, a talent matematyczny. Po śmierci matki trafia pod opiekę do swojego wujka, z którym czas mija jej głównie na beztroskiej zabawie. Sielankowa bańka pęka, gdy Mary zaczyna chodzić do szkoły.

foto: filmweb.pl

Jej matematyczny geniusz wzbudza zainteresowanie nie tylko u nauczycieli, ale również u krewnych, którzy wcześniej zupełnie nie interesowali się jej życiem. Czy dziecko-geniusz ma prawo do zwyczajnego dzieciństwa, zabawy i beztroski? Zdania na ten temat są niestety w rodzinie podzielone. Czy będzie happy end i kto ostatecznie zaopiekuje się Mary? Obejrzyjcie i przekonajcie się same.

Obdarowani to ciepłe, czasem zabawne, a czasami wzruszające kino obyczajowe. Taki, rodzinny, niezobowiązujący film po ciężkim tygodniu pracy 🙂

Koniecznie podzielcie się swoim tytułami wartymi obejrzenia!

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności