Jak prawidłowo używać masek w płachcie

by Agata

Azjatycki hit w pielęgnacji podbił również nasze serca. Wygodne w użyciu, z bezproblemową aplikacją i brakiem konieczności zmycia po . Często występują w zabawnych opakowaniach i wzorach, idealnie sprawdzają się na wyjazdach. Mowa oczywiście o maskach w płachcie. Jestem pewna, że już się z nimi spotkałaś, ale czy na pewno wiesz jak prawidłowo używać masek w płachcie?

Maski w płachcie – czy wiesz jak prawidłowo ich używać?

Maski w płachcie wykonane są z odpowiednio przyciętego i wyprofilowanego materiału (zwykle jest to bawełna lub bioceluloza) nasączonego skoncentrowaną esencją. W zależności od typu maseczki, esencja może mieć właściwości nawilżające, regenerujące, rozświetlające, liftingujące czy oczyszczające.

Jak działają maski w płachcie

Nakładając maseczkę na twarz, między materiałem, a skórą tworzy nieprzepuszczalna bariera (zjawisko okluzji), dzięki czemu składniki aktywne efektywniej się wchłaniają, a ze skóry nie odparowuje woda. Dodatkowo, następuje wzrost temperatury skóry pod płachtą materiału, co również ułatwia wnikanie w nią składników zawartych w esencji.

5 najczęściej popełnianych błędów przy stosowaniu maseczek w płachcie

maski_w_płachcie_błędy

To proste, nakładamy kawałek materiału na twarz i czekamy aż odżywcze substancję wnikną w naszą skórę twarzy. Zasadniczo…tak właśnie jest, ale bardzo często popełniamy kilka błędów, które znacząco wpływają na działanie masek w płachcie.  Niżej znajdziecie najczęściej popełniane błędy podczas aplikacji materiałowych maseczek. Czy któryś z nich Was dotyczy? Jak prawidłowo używać masek w płachcie?

Nieodpowiednie przygotowanie cery

Przed nałożeniem maski, trzeba dokładnie oczyścić cerę. Pamiętajmy, że przed aplikacją nie stosujemy żadnych kremów, a po aplikacji nie myjemy już twarzy.

Niedopasowanie maski do kształtu twarzy

Aby w pełni wykorzystać działanie maski, materiał musi bardzo dobrze przylegać do skóry. Maski występują w rozmiarze uniwersalnym, a przecież każda twarz jest inna – jedna większa, druga mniejsza, z oczami bliżej czy dalej osadzonymi. Maseczka nigdy nie będzie od razu idealnie pasować do kształtu naszej twarzy. Usuwamy wszystkie bąbelki powietrza, a w razie potrzeby wycinamy większe otwory na oczy, nos czy usta. To bardzo ważne, by materiał stykał się ze skórą na całej powierzchni.

Trzymanie maski za długo na twarzy

Po nałożeniu maseczki na twarz odczekujemy tyle czasu, ile zaleca producent na opakowaniu. Zwykle nie jest to więcej niż 20 minut. To kolejna, bardzo istotna sprawa! Zostawiając maskę w płachcie na dłużej, materiał zacznie wysychać na skórze, wyciągając z niej wodę (zjawisko resorpcji). Efekt? Skóra będzie bardziej wysuszona niż przed zastosowaniem maski.

Wyrzucanie niewykorzystanej esencji

Nie wyrzucamy pozostałej w opakowaniu esencji. W końcu to ona ma tutaj kluczowe zadanie! Przed nałożeniem maseczki, wklepujemy esencję w skórę twarzy, a następnie dokładnie nakładamy materiałową maskę. Wykorzystaną, a jeszcze wilgotną maseczkę możemy wmasować w skórę szyi czy dekoltu.

Nieczytanie składu maseczek

Na rynku można znaleźć maski zarówno za kilka, jak i za kilkadziesiąt złotych. Nie mówię, że tanie są gorsze, a drogie lepsze, ale w obu przypadkach warto przeczytać skład maseczki. Szukajmy maseczek, których podstawą są roślinne ekstrakty. Unikajmy parafiny, konserwantów i parabenów, które niestety całkiem często pojawiają się w tego typu maseczkach. Wybierając maskę zawsze kierujmy się przede wszystkim jej właściwościami i składnikami, a nie śmiesznym wzorem w zwierzątka.

Używacie maseczek w płachcie czy stawiacie jednak na tradycyjne maski?

Wiedziałyście jak prawidłowo używać masek w płachcie, czy jednak popełniałyście któryś z tych 5-ciu błędów?

 

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności