Róż L’Oreal Blush Sculpt – wielozadaniowe trio

by Agata

Po zmniejszeniu ilości kosmetyków kolorowych, w tym różów, w moich zbiorach zostały mi 4 produkty do podkreślania policzków. Będę dążyć do zredukowania tej ilości do 2 sztuk, bo tak naprawdę tylko tylu potrzebuję – jednego różu na lato i jednego na zimę. Od kilku miesięcy sięgam praktycznie codziennie po róż L’Oreal Blush Sculpt. Tak w zasadzie to różowe trio pozwalające na podkreślenie policzków i wykonturowanie twarzy.

 

Róże L’Oreal Blush Sculpt

Róże L’Oreal z serii Blush Sculpt Trio Contouring Blush dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych. Nr 201 Soft Rosy Rose Tendre to zestaw trzech różowych odcieni (jasny róż, landrynkowy róż i jasna brzoskwinka).  Trio Soft Sand Ambre o numerze 101 zawiera beż,  brzoskwinię i zgaszony róż). Ja posiadam nr 102 Nude Beige Beige Nude, o którym opowiem Wam niżej nieco więcej.

róż l'oreal blush sculpt

Opakowanie Trio Contouring Blush

Czarne opakowanie z okienkiem i niesymetrycznie wycięta mozaika różu sprawia, że produkt wygląda elegancko i niebanalnie. Napisy na opakowaniu, pomimo wielomiesięcznego użytkowania nie starły się, dzięki temu kosmetyk, mimo upływu czasu, nadal wygląda estetycznie.

Trio nr 102 – Nude Beige Beige Nude

W paletce Trio Contouring Blush znajdują się trzy połyskujące kolory z opalizującymi drobinkami. Na trio o numerze 102, wdzięcznie nazwanym Nude Beige Beige Nude, składają się odcienie beżu, brzoskwini i ciepłego brązu.

l'oreal róż trio blush sculpt nr 102

Aplikacja różu

Kosmetyk jest mocno napigmentowany, a kolory intensywne, więc trzeba uważnie aplikować go na skórze. Gdy nałożymy różu odrobinę za dużo lub zbyt mocno dociśniemy pędzel z produktem do skóry, zamiast ładnie podkreślonych policzków, uzyskamy nieestetyczne, trudne do roztarcia plamy.

Kosmetyk przeznaczony jest do konturowania twarzy różem – tzw. drapingu. To odpowiednik popularnego strobingu, z tą różnicą, że zamiast rozświetlacza, używamy różu właśnie. Taki rodzaj konturowania ma sprawić, że cera będzie wyglądać zdrowo i promiennie. Kluczem jest tutaj umiar w nakładaniu produktów, by nie uzyskać zbyt przerysowanego efektu na twarzy (czyli nie świecić się niczym różowa choineczka).

Właściwości Blush Sculpt

Róż L’Oreal Blush Sculpt jest bardzo trwały, na policzkach spokojnie utrzymuje się przez cały dzień. Dzięki wysokiej pigmentacji jest również bardzo wydajny. Aby podkreślić kości policzkowe wystarczy dosłownie musnąć je pędzelkiem. Zestawienie kolorystyczne trio Nude Beige Beige Nude pozwala na używanie różu również jako rozświetlacza i bronzera, co czyni go bardzo funkcjonalnym produktem w kosmetyczce.

Efekt rozświetlenia jest na skórze widoczny, ale nie przerysowany. Drobinki w różu są na tyle malutkie, dzięki czemu na policzkach, zamiast widocznego brokatu, uzyskamy ładnie odbijającą światło, naturalnie wyglądającą taflę.

l'oreal blush sculpt 102

Cena

W drogeriach stacjonarnych róże Blush Sculpt kosztują około 50-60 zł. Polecam zajrzeć do sklepów online, tam bez problemu znajdziecie je 2-3 razy taniej.

 

Lubisz róże z rozświetlającymi drobinkami, czy jednak wolisz matowe wykończenia?

Jakiego różu aktualnie używasz?

 

 

Zobacz również:

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Polityka prywatności